2 juli 2024

Sociale Robot 'Lilly'

Mariam en Nikki zijn twee leerlingen die afgelopen jaar het vak O&O hebben gevolgd. Ze hebben afgelopen jaar een sociale robot ontworpen. Het project verliep zo goed, dat investeerders hebben besloten om de robot echt te ontwikkelen. 


Binnen het technasium krijgen onze leerlingen de kans om innovatieve, levensechte producten te ontwikkelen binnen eigen gekozen projecten. Het project van Mariam en Nikki liep zo goed, dat investeerders besloten om het product daadwerkelijk op de markt te brengen. Deze meiden laten zien dat jonge mensen veel meer potentie hebben dan dat vaak wordt gedacht. In de technieksector zijn vrouwen nog altijd in de minderheid. De meiden bewijzen dat vrouwen niet onder doen en zelfs kunnen uitblinken. 


Dit project is succesvol geworden, omdat onderwerp en bedrijfsleven de handen ineen geslagen hebben. Robot Ctrl en sociale investeerders zorgden ervoor dat de schetsen van Mariam en Nikki omgezet konden worden tot een functioneel product. 


Lilly is een robot die een bijdrage gaat leveren binnen de zorgsector. De robot zorgt ervoor dat ouderen en zorgbehoevenden profiteren van extra ondersteuning en sociaal contact. Dit kan hun welzijn aanzienlijk verbeteren. 


Mariam en Nikki zijn 1 juli in het zonnetje gezet. Lily-robot is toen overhandigd aan onze school. Het symboliseert de voltooiing van een project dat begon als een droom en nu werkelijkheid is geworden.

Sociale Robot 'Lilly'